تخریب کردن بتن

 

 

تخریب کردن بتن

در بسیاری از پروژه های عمرانی نیاز به انجام عملیات تخریب و علاج بخشی بتن می باشد. متداول ترین روش سنتی تخریب بتن استفاده از چکش های تخریب بتن است. تخریب کردن بتن استفاده از این ابزار برای انجام عملیات تخریب بتن علاوه بر افزایش احتمال آسیب به نگهدارنده در برابر نیروی عکس العمل
با توجه به اینکه استفاده از واترجت ۲۵۰۰ بار به صورت دستی به دلیل داشتن نیروی عکس العمل و حساسیت امنیتی بالا کاری نسبتا دشوار می باشد، تخریب کردن بتناز یک نگهدارنده مجهز با قابلیت زاویه پذیری جهت انجام بهینه عملیات دستی استفاده می گردد.

تخریب کردن بتن

مزایای تخریب بتن با استفاده از واتر جت فوق فشار قوی
مزایای متعدد استفاده از دستگاه های واترجت فوق فشار قوی یا تکنیکHydrodemolition در عملیات لایه برداری، ترمیم و تخریب بتنموجب کاربرد گسترده این روش گردیده است وتخریب کردن بتن  در بسیاری از موارد کاربرد این روش به جای روش های سنتی تخریب بتنهمانند استفاده تخریب کردن بتن از چکش های برقی و تجهیزات حفاری ترجیح داده می شود. تخریب بتن  از مزایای منحصر به فرد تخریب بتنبه روش آب تخریب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– جلوگیری از آسیب دیدن میلگردها
– حذف لرزش وارده بعلت کاربرد تجهیزات مکانیکی و در نتیجه حفظ اتصال سالم بین بتن و میلگردها و عدم ایجاد ترک در قسمت های سالم بتن
– امکان زنگ زدایی از میلگردها بصورت همزمان با عملیات خردایش بتن و تخریب کردن بتن تخریب کردن بتن عدم نیاز به سندبلاست کردن میلگردها
– امکان انجام عملیات بصورت موضعی
– به حداقل رساندن آلودگی زیست محیطی و عدم انتشار گرد و غبار در محیط
– آلودگی صوتی بسیار کمتر در مقایسه با چکش برقی
– ایجاد سطح کاملا مناسب برای بتن ریزی و برقراری پیوند با بتن جدید
– افزایش سرعت عملیات و کاهش زمان آن و به تبع آن کاهش هزینه ها

تخریب کردن بتن

تخریب کردن بتن

تقسیم بندی عملیات تخریب بتن
کاربرد دستگاه واتر جت فوق فشار قوی در عملیات تخریب بتن را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود:

لایه برداری از سطح بالایی پل های بتنی
در این روش از واترجت فوق فشار قوی برای انجام عملیات تخریب بتن در عمقی حدود ۵/۰ تا ۲ سانتیمتر استفاده می شود و هدف از انجام عملیات تخریب بتن ایجاد سطح فاقد ترک های ریز برای بتن ریزی و فراهم آوردن بستر مناسب برای اتصال به لایه جدید بتن می باشد.
تخریب جزئی
روش تخریبی متداول برای عملیات ترمیم بتن با هدف سالم نگهداشتن میلگردها و تخریب کردن بتن انجام عملیات تخریب بتن در عمقی بیش از ۲ سانتیمتر بصورت موضعی و در محل بتن آسیب دیده
تخریب کامل
در پروژه هایی که بتن کاملا آسیب دیده و یا فاقد مقاومت کافی تخریب تخریب کردن بتن بتن در ساخت و ساز اولیه می باشد و باید کاملا تخریب شده و با بتن جدید جایگزین شود.

محدوده فشار کاری واترجت فوق فشار قوی تخریب بتن
جهت تخریب بتن از واترجت های فوق فشار قوی ۲۵۰۰ بار استفاده می شود که یکی از معتبر ترین کمپانی های سازنده این واترجت های فوق فشار قوی در سطح جهان کمپانی Falch آلمان است. واترجت های ۲۵۰۰ بار با دبی خروجی ۲۶ لیتر در دقیقه می توانند بسته به تخریب کردن بتن  ساختار در مدل های ثابت، تریلر و تراک ارائه شوند. تخریب بتن این واترجت ها می توانند تخریب کردن بتن بسته به نیاز دارای موتور الکتریکی و یا دیزل باشند.

تجهیزات جانبی مکمل
کمپانی آلمانی Falch علاوه بر تولید دستگاه های واترجت فوق فشار قوی، در زمینه طراحی و ابداع تجهیزات وابسته به آن نیز به عنوان یک شرکت پیشرو شناخته می شود. تخریب کردن بتن در ادامه به بررسی برخی از تجهیزات جانبی مربوط به دستگاه ۲۵۰۰ بار به منظور انجام عملیات تخریب بتن ارائه شده اند:

نگهدارنده در برابر نیروی عکس العمل
با توجه به اینکه استفاده از واترجت ۲۵۰۰ بار به صورت دستی به دلیل داشتن نیروی عکس العمل و حساسیت امنیتی بالا کاری نسبتا دشوار می باشد، تخریب کردن بتناز یک نگهدارنده مجهز با قابلیت زاویه پذیری جهت انجام بهینه عملیات دستی استفاده می گردد.
اسکیتر
در مواردی که سطح مورد لایه برداری یک سطح مسطح بر روی تخریب کردن بتن کف زمین باشد، تخریب کردن بتن استفاده از Scater که به همین منظور طراحی شده در پیشبرد انجام انجام عملیات بسیار موثر خواهد بود.

تخریب کردن بتن

images (3)
نازل های جت
این نازل در حقیقت نوع پیشرفته ای از نازل های های سوزنی است تخریب کردن بتن تخریب بتن که آب را به صورت فوق متمرکز مورد پاشش قرار می دهد و تخریب بتن به همین منظور در عملیات کندن و تخربت بتن به عنوان مهم ترین نازل مورد استفاده قرار می گیرد.

چند کاره
یک جت کمکی جهت افزایش انجام عملیات لایه برداری و تخریب بتن است، تخریب بتن این دستگاه نسبت به حالت دستی شعاع تحت پوشش را به میزان ۴ برابر افزایش می دهد.
ربات خزنده
ربات کاملا اتوماتیک شنی دار که می توان از آن با توجه به نوع لوازم جانبی وابسته به منظور انواع عملیات ها از جمله عملیات تخریب بتن استفاده کرد.

تخریب کردن بتن

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X